Gungor Doganay

HAKKINDA

14 Şubat 1981'de Trabzon'un OF ilçesinde doğmuştur. İlk, Orta ve Lise eğitimini Samsun'da tamamlamıştır. T.C. Elazığ Fırat Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği ön lisans eğitimi derece ile bitirmiş, ardından Antalya'da farklı otellerde yönetici asistanı, animatör ve değişik branşlarda antrenör olarak çalışmıştır.

2006-2016 yılları arasında Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Turizm ve Tanıtma Sorumlusu, proje koordinatörü ve yönetici gibi farklı pozisyonlarda çalışan Doğanay yurt içi ve yurt dışında onlarca farklı platformda Samsun ve ülkemizi temsil ederek tanıtım çalışmaları yürütmüş, çok sayıda festival, uluslararası proje ve faaliyetin koordinasyonunu üstlenmiştir.

Çalıştığı sürede Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirerek 2009 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliğini kazanmış, 2013 yılında OMÜ'den derece ile mezun olmuş ve ardından Bulgaristan'ın ekonomi ve yönetim alanında tanınmış okullarından Vazuf Üniversitesinde yönetim üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. 2016 yılında OMÜ'den pedagojik formasyon alan Güngör Doğanay Bulgaristan'ın köklü üniversitelerinden Vasilevski NSA'da Spor Bilimleri alanında doktora eğitimine başlamışsa da bir süre sonra yoğunluğu nedeni ile burada ki eğitimini bırakmış, 2019 yılında Bayburt Üniversitesinde yeniden Spor Bilimleri alanında yüksek lisansa başlamıştır.

Capoeira başta olmak üzere farklı spor alanlarında araştırma yapan Güngör Doğanay çok sayıda Uluslararası Spor Bilimleri Kongresinde bildiri yayınlamıştır. 

2007 yılında Samsun merkezli kurmuş olduğu Capoeira Derneği ve Uluslararası Temsilciliğini yürüttüğü Grupo Internacional Mundo Capoeira Grubu ile yurt içi ve yurt dışında binlerce performans sergilemiş ve aynı zamanda Aktif Capoeira eğitmeni olarak spor hayatına devam etmektedir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu koordinasyonunda gerçekleşen proje, etkinlik ve sosyal sorumluluk çalışmalarında saha etkinliklerini yürüten Güngör Doğanay 81 il yaklaşık 500 ilçe ve yurt dışında faaliyetlerde etkin rol almıştır. Onlu yaşlarda Güreş’le spor hayatına başlayan Doğanay, Judo, Kick-box, Kungfu, Bocce, Okçuluk, Squash, Badminton, Capoeira, Judo, Wellness gibi bir farklı branşlarla meşgul olmuş ve çok sayıda antrenörlük, usta eğitmenlik ve katılım belgesi edinmiştir. 

1990'lı yıllarda internet ve bilgisayarların Cafelerle yaygınlaşmasından nasibini alan Doğanay Bilgisayarla ilk tanıştığı andan itibaren grafik ve tasarıma merak sarmış ileri ki yıllarda bu alanda amatör olarak kendini geliştirme fırsatı bulmuştur. Günümüzde fırsat bulduça tasarım yapan Güngör Doğanay çok sayıda önemli ulusal ve uluslararası festival, kongre, etkinlik ve fuar gibi organizasyonların kurumsal tasarımlarını yapmış, bir çok devlet kurumuda dahil olmak üzere yüzlerce web sitesi tasarlamıştır.

Sosyal medya koordinasyon ve danışmanlığı da yürüten Doğanay 2021 yılına kadar bir çok farklı Ulusal Federasyonun koordinasyonunu yürütmüştür. 65'e yakın ülke ziyaret eden Doğanay edindiği bilgi ve tecrübeyi iş hayatına da yansıtmıştır.

2021 Yılının Haziran ayında Gençlik ve Spor Baknalığının uygun görüşü ile Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonuna devri gerçekleştirilen, 38 hattı ile Türkiye'nin en büyüğü olma ünvanına sahip olan Samsun Bowling Tesislerine Genel Müdür olarak atanan Güngör Doğanay ekibi ile birlikte Bowling Akademi olarak çalışmlarını burada sürdürmektedir.

Güngör Doğanay iyi derecede ingilizce, başlangıç düzeyinde Almanva ve Rusça bilmektedir.

 
3WTURK CMS v8.3.1